ASISTENT SEF

Responsabilitati

  • Coordoneaza si supervizeaza activitatea personalului din subordine pentru a asigura respectarea standardelor de calitate, termenelor prestabilite si procedurilor companiei (stabileste prioritati, ofera consultanta, corecteaza erori si asigura resursele necesare pentru desfasurarea activitatii in conditii optime)
  • Intocmeste programe anuale de instruire si perfectionare profesionala pentru personalul din subordine
  • Evalueaza personalul din subordinea sa cu privire la ROI, ROF, proceduri si instructiuni de lucru care reglementeaza activitatea desfasurata in cadrul Centrului Medical, fiind raspunzator de pregatirea profesionala a personalului din subordine
  • Stabileste obiectivele angajatilor din subordine in concordanta cu obiectivele departamentului si ale companiei
  • Centralizeaza si monitorizeaza necesarul de medicamente/consumabile, precum si a tipizatelor medicale
  • Distribuie necesarul de medicamente, tipizatele si consumabilele lunar catre responsabilii din sedii
  • Supervizeaza respectarea procedurii de sterilizare (completarea corecta in registre, testari) de catre asistentii medicali
  • Sustine integrarea noilor colegi si dezvoltarea profesionala a echipei din subordine
  • Propune servicii ce se pot derula in carul clinicilor
  • Participa la dezvoltarea portofoliului de pacienti
  • Se implica in monitorizarea si remedierea situatiilor de urgenta aparute (reclamatii, defectarea echipamentelor, sterilizare).

Este obligatorie:

• Experienta anterioara dovedita in domeniul medical minim 10 ani
• Experienta intr-o pozitie similara (asistent sef) minim 5 ani

Candidatul pe care noi il cautam trebuie sa fie in primul rand o persoana cu reale aptitudini de relationare si comunicare, o persoana responsabila si dedicata domeniului medical.

In cazul in care sunteti interesat/a va invitam sa ne trimiteti CV-ul dvs. la adresa resurseumane@pulsmedica.ro.
Doar CV-urile primite prin e-mail, la resurseumane@pulsmedica.ro, vor fi luate in considerare.
Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.